۰۲۱۵۴۴۱۳۰۰۰ info@exchange.ir

نحوه تشخیص اسکناس یورو اصل از تقلبی

گروه  نرخ ارز
۶ فروردین ۱۳۹۹

انحوه تشخیص اسکناس یورو اصلی از تقلبی

۱) توجه داشته باشید که اسکناس‌های یورو تنها در انواع ۵،۱۰،۲۰،۵۰،۱۰۰،۲۰۰ و ۵۰۰ یورویی چاپ می‌گردند؛ لذا در صورت مشاهده اسکناس مثلا ۱۵ یورویی باید بدانید که اسکناس تقلبی است.

نحوه تشخیص اسکناس یورو اصلی از تقلبی

۲) هر کدام از اسکناس‌های یورو دارای تصاویری مانند درب، پنجره، پل یا دروازه‌ای است که نماینده یک دوره معماری خاص در اروپا است. مثلا اسکناس ۵ یورویی به معماری کلاسیک، ۱۰ یورویی به معماری رومی، ۲۰ یورویی معماری دوران گوتیگ، ۵۰ یورویی به عصر رنساس، ۱۰۰ یورویی به معماری روکوکو قرن ۱۸ میلادیف ۲۰۰ یورویی به معماری فلز و شیشه و ۵۰۰ یورویی به معماری مدرن اشاره دارد. این تصاویر در زمینه نقشه اروپا درج شده است.

۳) اندازه اسکناس‌ها کاملا مشخص و استاندارد است. €۵ = ۱۲۰ x. ۶۲ mm €۱۰ = ۱۲۷ x. ۶۷ mm €۲۰ = ۱۳۳ x. ۷۲ mm €۵۰ = ۱۴۰ x. ۷۷ mm €۱۰۰ = ۱۴۷ x. ۸۲ mm €۲۰۰ = ۱۵۳ x. ۸۲ mm €۵۰۰ = ۱۶۰ x. ۸۲ mm دقت کنید که با افزایش ارزش یورو، سایز اسکناس ان هم کمی بیشتر می‌شود.

نحوه تشخیص اسکناس یورو اصلی از تقلبی

۴) اسکناس یورو اصل از جنس فیبر کتان است که با لمس آن می‌توانید تفاوت آن را با یورو تقلبی به خوبی احساس کنید. نوشته‌ها باید برجسته و بافت دار باشند. روش دیگر بررسی مشخصه‌های امنیتی یورو است:

۵) یورو اصل مانند هر اسکناس اصل دیگری، دارای یک تصویر امنیتی (واتر مارک) است که در صورتی که در جلوی نور قرار بگیرد ظاهر می‌گردد.

نحوه تشخیص اسکناس یورو اصلی از تقلبی

۶) همه اسکناس‌های یورو اصل دارای یک هولوگرام هستند. بسته به نوع اسکناس، این هولوگرام یا به صورت یک خط عمودی است یا به شکل مستطیل. این هولوگرام در پشت اسکناس سمت راست قرار دارد. در هر صورت هولوگرام با تغییر زاویه چشم نسبت به اسکناس تغییر نگ می‌دهند. اگر چنین ویژگی مشاهده نشد، یورو تقلبی است.

۷) در اسکناس‌های ۵۰ یورویی و بیشتر علاوه بر هولگرام، یک آیتم امنیتی دیگر نیز تعبیه شده است که با تغییر زاویه تغییر رنگ می‌دهد. اعداد پشت اسکناس با تغییر زاویه و کج کردن آن از بنفش به سبز یا قهوه‌ای تغییر رنگ می‌دهد. عدم تغییر رنگ و بنفش ماندن اعداد نشان دهنده تقلبی بودن یورو است.

نحوه تشخیص اسکناس یورو اصلی از تقلبی

۸) میکرو پرینت به دلیل هزینه بسیار بالایی که دارد، برای متقلبان به صرفه نیست؛ لذا میکرو پرینت (ریزنوشته) در یورو تقلبی وجود ندارد. میکرو پرینت داخل ستاره روی اسکناس اصل وجود دارد. همچنین اگر با دقت و از نزدیک به کلمه EURO روی اسکناس نگاه کنید و قادر به مشاهده ریزنوشته‌های بودید اسکناس یورو اصل است در غیر اینصورت یک یورو تقلبی در دست دارید.


سکناس ۵۰۰ یورویی ، درشت‌ترین اسکناس یورو یورو (به الفبای لاتین: euro) (نماد: €؛ کد ایزو: EUR) واحد پول کشور‌های منطقه یورو است که شامل ۱۹ کشور از ۲۸ عضو اتحادیه اروپا است.

به گزارش تابناک،استفاده از یورو در اول ژانویه سال ۲۰۰۲ رسماً در کشور‌های آلمان، فرانسه، بلژیک، اتریش، اسپانیا، پرتغال، یونان، ایتالیا، ایرلند، لوکزامبورگ، هلند و فنلاند آغاز شد. چگونه می‌توان اسکناس یورو تقلبی و اصل را تشخیص داد؟ یورو پول مورد استفاده برای ۳۴۰ میلیون نفر در ۱۹ کشور اروپایی است. نزدیک به ۱۳ میلیارد اسکناس در گردش حجم پول منطقه یورو را بخوبی نشان می‌دهد. با گسترش مراودات اقتصادی و نقش رو به افزایش یورو در معاملات جهانی، میزان استفاده از یورو در سایر کشور‌ها نیز افزایش یافته است. در چنین حجم عظیمی وجود اسکناس یورو تقلبی چندان دور از ذهن نیست. ویکی فیک با بررسی دقیق یورو، توانسته است مرجع بسیار کاملی برای تشخیص یورو تقلبی آماده و تدوین کنید که برای استفاده مخاطبان خود مهیا کرده است. برای تشخیص یورو تقلبی می‌توان از متد مختلف استفاده نمود. در روش اول به مشخصات ظاهری توجه می شود:

 

نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

حروف بزرگ و کوچک یکسان است.